Voltas WC FS 120/150 NP R134a 150 Litre Stainless Steel Water Cooler | 120 LPH Cooling | 2 Faucets | Energy Efficient | Tropicalized
Voltas WC FS 120/150 NP R134a 150 Litre Stainless Steel Water Cooler | 120 LPH Cooling | 2 Faucets | Energy Efficient | Tropicalized
Technical Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | WC FS 120/150 NP R134a |
| Cooling Capacity | 120 Litres/Hour |
| Storage Capacity | 150 Litres |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Cabinet Material | G.I. Powder Coated / Stainless Steel |
| Faucets | 2 |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R134a |
| Temperature Range | 10°C to 25°C |
| Dimensions (WxHxD) | 56.6 x 139.1 x 74.6 cm |
| Warranty | 1 Year On-Site Brand Warranty |
| Country of Origin | India |
Original: $618.21
-65%$618.21
$216.37

Description
Technical Specifications
| Feature | Details |
|---|---|
| Model | WC FS 120/150 NP R134a |
| Cooling Capacity | 120 Litres/Hour |
| Storage Capacity | 150 Litres |
| Tank Material | Stainless Steel |
| Cabinet Material | G.I. Powder Coated / Stainless Steel |
| Faucets | 2 |
| Compressor | Rotary |
| Refrigerant | R134a |
| Temperature Range | 10°C to 25°C |
| Dimensions (WxHxD) | 56.6 x 139.1 x 74.6 cm |
| Warranty | 1 Year On-Site Brand Warranty |
| Country of Origin | India |
























